with Brak komentarzy

Historia ECE zaczęła się w 1997 r.

Historia ECE rozpoczęła się we wrześniu 1997 r. Firma ECE została założona przez Marka Nawrockiego, pasjonata elektryki, przy wsparciu małżonki Klaudii. Połączenie fachowej wiedzy i dociekliwości założyciela ze zdolnościami organizacyjnymi i marketingowymi towarzyszki życia umożliwiło firmie szybki start i jeszcze szybszy rozwój. Początki ECE były trudne jak każdej działalności jednoosobowej. W krótkim czasie od założenia firmy, konieczne okazało się zapewnienie odpowiedniej obsady elektromonterów, aby podołać zleceniom. 

Początki ECE i dalszy rozwój

Firmę założono pod nazwą P.P.H.U. Elektron z siedzibą w Imielinie. Po paru latach otwarto oddział w Rudzie Śląskiej, do którego przeniesiono praktycznie działalność firmy. Usługi wykonywano głównie dla firm z terenów Aglomeracji Śląskiej oraz kontrahentów zagranicznych. W 2002 r. firma przeszła reorganizację. Otworzono sklep elektryczny na ul. Imielińskiej w Imielinie, przeniesiono biuro, poszerzono usługi elektryczne o klientów indywidualnych oraz zakres usług elektrycznych skierowanych do tego klienta. W miarę poszerzania asortymentu okazało się, że punkt handlowy przy ul. Imielińskiej ma za małą powierzchnię i zdecydowano o przeniesieniu na ul. Brata Alberta 34 d/a. W tej lokalizacji znajdziecie nas Państwo do chwili obecnej. To nie koniec zmian. Budujemy własną siedzibę i w przyszłym 2018 roku zaprosimy Państwa na zakupy na ul. Brata Alberta 40.

Zmiana identyfikacji wizualnej

Zmianom w zakresie lokalizacji, poszerzania asortymentu oraz zakresu usług elektrycznych towarzyszyła zmiana identyfikacji wizualnej, oraz zmiana nazwy. Nazwa P.P.H.U. Elektron w momencie założenia firmy została zastąpiona nazwą Elektron Centrum Elektrotechniki, w skrócie ECE. Oddaje ona kompleksowość usług firmy – zaopatrzenia klientów w materiały elektryczne oraz szeroki zakres usług elektrycznych.

Zmianie nazwy towarzyszyła zmiana logotypu i kolorów firmowych. Zdecydowaliśmy się odświeżyć wizerunek firmy. Kolor niebieski zastąpił żywy pomarańczowy oraz jasno-szary. Energetyczne kolory firmowe pozytywnie na nas oddziałują, chętnie dzielimy się tą energią poprzez gadżety firmowe ECE.